WordPress freelancer

Tworzenie stron www i sklepów internetowych na WordPress przez freelancera

W tej chwili zrealizowałem ponad 300 stron internetowych WordPress, zarówno dla dużych, jak i małych firm internetowych i agencji reklamowych. Agencje te korzystają zatem z idealnego połączenia konkurencyjnych stawek, wieloletniego doświadczenia, krótkich terminów realizacji i gwarantowanej wysokiej jakości.

Zaangażuj freelancera WordPress jako podwykonawca

Nasze realizacje mają na celu odciążenie naszych klientów lub dostarczenie zasobów, jeśli takich brakuje. Jako częsty podwykonawca dla firm internetowych i agencji reklamowych wiemy lepiej niż ktokolwiek inny, że procesy programistyczne powinny przebiegać bezbłędnie i szybko. Realizujemy optymalny sposób pracy, łącząc różne specjalizacje w każdym projekcie rozwoju WordPressa. Krótko mówiąc, tak wygląda praca takiego freelancera:

FRONT END | Podany przez Ciebie plik PSD zostanie przeniesiony na strukturę HTML / CSS zoptymalizowaną przez WordPress
BACK END | Doświadczony freelancer WordPress przygotowuje panel administracyjny, integruje API i może również dostosowywać w ramach określonego motywu lub jako niestandardową wtyczkę.
KONTROLA JAKOŚCI QA | Dedykowany kontroler jakości dokładnie przetestuje twoją stronę internetową. Ponieważ twoja strona musi oczywiście być idealna pod względem pikseli i wolna od błędów!

Wsparcie freelancera

Oprócz wyspecjalizowanych programistów, którzy koncentrują się wyłącznie na rozwoju WordPressa, zostaniesz wsparty stałym (anglojęzycznym) kierownikiem projektu, który wie wszystko o WordPressie. Wraz z tym kierownikiem projektu utworzysz regularny przepływ pracy i informacji dla projektów WP, na podstawie mojego doświadczenia oraz życzenia i wymagania.

Umowa NDA z freelancerem

Rozumiemy, że poufność ma kluczowe znaczenie. Dlatego twój (końcowy) klient nie zauważy, że zleciłeś nam rozwój WordPressa. W razie potrzeby jesteśmy gotowi podpisać umowę o zachowaniu poufności NDA.

Chcesz wiedzieć więcej na temat rozwoju WordPress?

Czy jesteś zainteresowany naszymi usługami outsourcingu rozwoju swojego WordPressa?

Wyślij mi szkic projektu, pomysł lub ideę wraz z makietą projektu próbnego. Z przyjemnością przedstawimy niewiążącą propozycję!

Przygotuję stronę wielojęzyczną na podstawie WPML, Zaprogramuję sklep internetowy WooCommerce. Krótko mówiąc, jeśli WordPress to potrafi, mogę to zbudować!

Nie wahaj się skontaktować, aby uzyskać więcej informacji i nasze konkurencyjne stawki.

Co freelancer WordPressa może zrobić dla Ciebie?

  • Stwórz ze mną świetną stronę marketingową, która pomoże Ci wygenerować więcej leadów i klientów
  • Zbuduj niestandardową wtyczkę / funkcję, aby pomóc Ci zoptymalizować procesy biznesowe
  • Zainstaluj, skonfiguruj i dostosuj wtyczkę WordPress lub motyw dla swojej witryny
  • Przekształć swoje istniejące projekty stron internetowych w stronę przyjazną dla urządzeń mobilnych

Najczęstsze pytania do WordPress freelancera

01. Stałe ceny dla projektów
Nie pracuję na stawkach godzinowych robieniu stron www na WordPressie i daję moim klientom stałe ceny za projekty. W ten sposób TY będziesz znał koszty z góry i nie przekroczysz budżetu.

02. Konsultacje
W przeciwieństwie do wielu innych twórców stron internetowych, którzy po prostu pytają klienta co powinien zrobić, ja konsultuję i pomagam moim klientom znaleźć najlepsze rozwiązania ich problemów biznesowych przy użyciu technologii.

03. Komunikacja
Pracując ze mną, otrzymasz bezpośredni dostęp do mnie, a nie do kierownika projektu. W razie potrzeby zawsze jestem otwarty na skoki na rozmowę, aby omówić problemy.

Moje usługi rozwoju WordPressa NIE są dla każdego.
Chcę pracować tylko z ludźmi, co do których mam 100% pewności, że dostarczam dobry ROI.

Mogę wykonać Twój projekt, jeśli:

  • Masz jasność co do swoich celów
  • Jesteś gotowy zainwestować czas i pieniądze
  • Jesteś otwarty i chętny do słuchania rad i sugestii

Nie wykonam Twojego projektu, jeśli:

  • Szukasz tylko najniższej ceny na rynku
  • Masz bardzo napięte terminy i potrzebujesz, aby projekt był zrobiony do jutra
  • Możesz „z łatwością zrobić to sam” i chcesz tylko zlecić na zewnątrz niektóre prace

W przeciwieństwie do innych WordPress Freelancerów nie rozliczam się godzinowo przy tworzeniu projektów.
Przy pracach ad-hoc są to stawki od 300zł za godzinę pracy.

Przy wykonywaniu projektu, podaję stałą cenę za ustalony zakres prac, więc nie musisz się martwić, że przekroczysz budżet.

Akceptuję przelewy bankowe/Revolut oraz płatności kartą kredytową lub kryptowalutami.

W większości przypadków wymagam przedpłaty 30% z góry.

Jeśli projekt jest duży, możemy podzielić go na fazy i możesz zapłacić za każdą fazę indywidualnie.

Z tym że każda faza musi być opłacona w 100% z góry.

Jeśli projekt jest gotowy, wymagam opłacenia 100% projektu i przenoszę projekt na serwer decelowy

Zazwyczaj pracuję od 7 do 19.

Obecnie jestem w strefie czasowej GMT + 1.

Jednak wykonałem wiele projektów z klientami w strefie czasowej EST/EDT.

Różnica w strefie czasowej nigdy nie spowodowała żadnych problemów z komunikacją.

Nie oferuję zwrotów pieniędzy. Jeśli po pierwszej rozmowie zdecydujemy, że nie chcemy współpracować – to w porządku.

Ale nie mogę zaoferować zwrotu pieniędzy za pracę, która została już wykonana.

Aby być profesjonalnym freelancerem WordPress, musisz najpierw zacząć i nauczyć się wszystkiego o WordPressie. Dzięki kilku zasobom rozrzuconym po całym Internecie możesz błyskawicznie rozpocząć pracę z WordPressem.

Musisz jednak odróżnić się od krótkoterminowych adeptów WordPressa, takich jak początkujący właściciele firm, którzy chcą tylko stworzyć własne strony internetowe. To wszystko, co jest ich celem, aby stworzyć jedną stronę internetową WordPress i być z nią skończonym.

Podczas gdy to działa dla właścicieli firm, nie jest tak w przypadku freelancingu. Jako freelancer, musisz odświeżyć podstawy i regularnie się aktualizować. I tu właśnie pojawia się profesjonalny kurs WordPressa. Podczas gdy wiedza z kursu i samouczka jest niezbędna do zapoznania się ze środowiskiem WordPress, prawdziwa nauka zawsze przychodzi wraz z praktycznymi projektami. Konsekwentna praktyka w tworzeniu różnych stron internetowych WordPress sprawi, że skuteczny freelancer WordPress będzie wyróżniał się na tle innych.

Tak więc, przed freelancingiem dla innych firm i klientów, musisz dużo ćwiczyć, tworząc różne rodzaje stron internetowych. Zamiast skupiać się na tworzeniu tylko jednego typu strony internetowej, musisz być zaznajomiony z budowaniem stron internetowych WordPress w wielu gatunkach.

Zaufaj mi, kiedy to mówię, możesz uczyć się znacznie łatwiej, pracując nad projektami podczas równoległego uczenia się z wykładów. To sprawi, że będziesz przygotowany na wszelkiego rodzaju wymagania klientów. A także, te praktyczne projekty mogą być częścią Twojego portfolio tworzenia stron internetowych.

Zbuduj swoje portfolio
Kiedy już masz praktyczne doświadczenie w tworzeniu wielu stron internetowych WordPress, kolejną rzeczą, której potrzebujesz jest portfolio! Jako freelancer, pierwszą rzeczą, na którą zwraca uwagę klient są strony internetowe, które stworzyłeś. Bardziej niż cokolwiek innego, to co naprawdę wyróżnia się to jak unikalna i kreatywna jest twoja praca wśród innych freelancerów.

Tak więc, zawsze warto mieć dobrze zorganizowane portfolio, w którym zaprezentujesz niesamowite strony internetowe, które stworzyłeś z biegiem czasu. Takie portfolio sprawi, że będziesz wyglądał profesjonalnie i dodasz do wiarygodności swojego profilu.

Aby zacząć, możesz zarejestrować się na platformach portfolio, takich jak Behance i Dribble, aby pokazać wszystkie praktyczne projekty, nad którymi pracowałeś w trakcie nauki WordPressa. Jeśli chcesz się wyróżnić spośród innych, możesz nawet zdecydować się na stworzenie osobnej strony internetowej dla swojego portfolio.

Oprócz prezentowania swojej pracy na innych platformach powinieneś również wyświetlać swoje portfolio właśnie tam, na platformach freelancerskich, jeśli to możliwe. Dzięki temu klienci będą mogli łatwo znaleźć Twoją pracę w Twoim profilu freelancera.

I mówiąc o platformach freelance, nadszedł czas, aby zapisać się na różnych platformach freelancingowych.

Zarejestruj się na stronach obok innych freelancerów
Kiedy już znasz się na WordPressie i stworzyłeś wiele stron internetowych, nadszedł czas, aby zarejestrować się i rozpocząć swoją podróż do freelancingu. Aby ułatwić sprawy na obu końcach, kilka platform freelancerskich jest dostępnych w Internecie, które wypełniają lukę między freelancerami i klientami.

Na początek możesz zarejestrować się w popularnych platformach, takich jak Fiverr, Upwork, Freelancer itp. Poprzez strategiczne planowanie pracy i znalezienie odpowiedniego zestawu klientów, możesz zarobić wielkie pieniądze dzięki swoim umiejętnościom WordPress.

Tak więc, to jest proces stawania się freelancerem WordPressa.

Do tego czasu wiesz już, jak zostać freelancerem WordPressa. Ale oto kilka wskazówek, które pokazują, czego potrzeba, aby stać się naprawdę udanym freelancerem WordPressa. Bądź na bieżąco z WordPressem.
WordPress jako system zarządzania treścią pojawia się ze swoimi regularnymi aktualizacjami. Tysiące motywów premium i wtyczek również dodają się do ekosystemu WordPress. Będąc freelancerem WordPress, jest więcej niż istotne, aby być na bieżąco z takimi nowościami WordPress.

Ponieważ dość trudno jest ręcznie śledzić wszystko, wskazane jest, aby być częścią dużej społeczności WordPress np. w czasie spotkań organizowanych jako meetup: WordUp Trójmiasto. W ten sposób w jednym miejscu dowiesz się o najważniejszych nowościach i aktualizacjach z WordPressa.

A będąc częścią takiej społeczności, możesz również uzyskać swoje pytania, jeśli w ogóle, rozwiązane w krótkim czasie.

Znajdź właściwą równowagę między pracą a życiem
Jednym z najważniejszych aspektów podróży freelancera jest znalezienie odpowiedniej równowagi między jakością a ceną. Jako freelancer WordPress developer, to oczywiste, że dostaniesz wiele projektów w różnych przedziałach cenowych.

Nie ma więc sensu pracować w ten sam sposób przy wszystkich projektach. Musisz wziąć pod uwagę czas i wysiłek, jaki każdy z nich wymaga, pamiętając, że nie powinno być żadnych kompromisów w kwestii jakości.

Promuj w mediach społecznościowych
Media społecznościowe po prostu rośnie i to jest tylko mądry, aby skorzystać z niego. W rzeczywistości istnieją równe szanse na zdobycie pracy freelancera poprzez media społecznościowe w porównaniu do platform freelancerskich.

Dlatego zaleca się, aby jeździć na fali i promować swoje usługi freelancingu we wszystkich platformach mediów społecznościowych.

Nawiąż kontakt z profesjonalistami
Networking to metoda nawiązywania profesjonalnych relacji z innymi programistami i entuzjastami, co będzie korzystne w dłuższej perspektywie. Tak jak ważne jest, aby być częścią społeczności WordPress, równie ważne jest posiadanie własnej profesjonalnej sieci.

Networking nie tylko poprawia Twoją wiarygodność, ale także pomaga Ci zdobyć nowych klientów z czasem. Co więcej, pomaga ci zachować znaczenie w domenie i być na bieżąco.

Znajdowanie klientów
Jednym z największych wyzwań w podróży freelancera jest zdobycie klientów na swoją pracę. Szczególnie początkującym freelancerom trudno jest zdobyć klienta i rozpocząć swoją przygodę z freelancingiem. W rzeczywistości, pierwszy projekt wymaga czasu!

Nawet jeśli zaczniesz od pierwszego projektu, nadal wyzwaniem jest zdobycie odpowiednich klientów, którzy szanują i płacą za twoje umiejętności jako usługi. A jeszcze większym wyzwaniem jest utrzymanie klientów, co będzie korzystne w dłuższej perspektywie.

Podawanie właściwej ceny
Podanie właściwej ceny za swoją pracę i uzyskanie jej akceptacji przez klienta jest wyzwaniem nie tylko dla początkujących freelancerów, ale nawet dla doświadczonych. Z ogromnym rynkiem freelancingu WordPress, klienci szukają najbardziej przystępnej opcji.

Podczas gdy klienci negocjują, ważne jest, aby trzymać się ceny, na którą zasługuje Twoja praca i nie zgadzać się na nic mniejszego. Robiąc to, nie tylko poprawiasz swoją wiarygodność jako profesjonalista, ale także pomagasz kolegom programistom WordPress cytować właściwą cenę.

Zdalne środowisko pracy
Samą naturą freelancingu jest możliwość pracy na własny czas, zdalnie. Podczas gdy większość freelancerów jest przyzwyczajona do takich środowisk pracy, deweloperzy, którzy są początkującymi freelancerami, przechodzącymi z pracy na pełen etat, mogą mieć trudności z dostosowaniem się.

Ponadto, wraz ze zdalną lokalizacją przychodzą oczywiste wyzwania, takie jak równowaga między pracą a życiem prywatnym i brak odpowiedniej komunikacji z klientami. Choć początkowo jest to naturalne, że trzeba zmierzyć się z tymi wyzwaniami, z czasem wszystko się poprawi.

Utrzymanie bezpieczeństwa strony internetowej
Chociaż WordPress jest tak samo bezpieczny jak inne platformy, czasami staje się popularnym celem dla hakerów i oszustów, ze względu na jego dużą popularność. Jako freelancer WordPress developer, staje się to dość trudne, aby zapewnić, że nie ma zagrożeń bezpieczeństwa na stronach internetowych klientów.

Chociaż WordPress pochodzi z regularnymi aktualizacjami i poprawkami bezpieczeństwa, wtyczki innych firm mogą sprawić, że cała strona będzie podatna na ataki. Najlepszym rozwiązaniem jako programista WordPress jest upewnienie się, że całe oprogramowanie jest aktualne i wystarczająco wiarygodne, aby zainstalować je na stronie internetowej.

Zależność od wtyczek
Dzięki wtyczkom WordPress możesz dodać dowolne i wszelkiego rodzaju funkcje do strony internetowej WordPress! To właśnie czyni je kluczową częścią ekosystemu WordPress. Podczas gdy zdolność do włączenia każdego rodzaju funkcji za pomocą wtyczek jest postrzegana jako zaleta, to samo działa jako zmora, jak również.

Ponieważ, z ogromną biblioteką wtyczek, programiści WordPress mogą uzyskać zbyt wygodne ze wtyczkami, a nie umieścić swoją wiedzę kodowania do użytku.

Będąc początkującym, który dopiero zaczyna swoją przygodę z WordPressem i tworzeniem stron internetowych, jest w porządku, że możesz tworzyć strony internetowe WordPress bez żadnego kodowania. Choć początkowo wydaje się to być błogosławieństwem, z czasem ogranicza elastyczność i opcje dostosowywania, które dostaje się przez znajomość kodowania.

Kiedy mówimy kodowania, nie mamy na myśli, że trzeba opanować kilka języków programowania. W zupełności wystarczy, jeśli jesteś mocny w podstawach języków programowania, takich jak HTML, CSS, PHP i Javascript.

Te cztery języki programowania tworzą WordPress i są odpowiedzialne za jego funkcjonalności. Tak więc wzmocnienie swoich podstaw w tych językach nie tylko rozszerza możliwości dostosowywania, ale także sprawia, że wyróżniasz się spośród początkujących programistów WordPress.

5/5 - (1 vote)