WordPress Meetup w Gdyni – WordUp Trójmiasto #17

W sobotę, 8 października 2022 po prawie trzyletniej przerwie spotykamy się w gdyńskim Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia / Pomeranian Science and Technology Park Gdynia po raz siedemnasty na WordUp Trójmiasto.
Jest to spotkanie miłośników i użytkowników #WordPress i #WooCommerce
Wysłuchamy 8 prezentacji + networking = Będzie koszernie!
Oczekujemy spragnionej wiedzy trójmiejskiej widowni w tak pięknych okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej.
Gdybyście zapragnęli zachłysnąć się wczesnojesienną bryzą nadmorską, natrzeć plecy piachem, pozbierać muszelki i przy okazji porozmawiać o WordPressie przy akompaniamencie mew – zarezerwujcie sobie czas już dziś i zapiszcie na wydarzenie.
Kiedy: 8.10.2022 (sobota), godz. 15:00-20:00
Gdzie: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Budynek III (CN Experyment), sala kinowa.
Wstęp wolny, wymagana rejestracja: https://app.evenea.pl/event/wordup17/
WordUp to spotkania społeczności WordPressa, które odbywają się na całym świecie. Spotkania dedykowane są zarówno twórcom (developerom) jak i osobom korzystającym z WordPressa na co dzień jako administratorzy, blogerzy, SEO-wcy czy marketingowcy.

Prelegenci spotkania WordUP:

 1. Magdalena Paciorek – Edytor blokowy w dedykowanym motywie – case study stron cyberfolks.pl i kei.pl
 2. Maciej Kuchnik – Przenoś WordPressa lepiej – czyli o migracji WP między serwerami
 3. Tomasz Kołkiewicz – Linki kanoniczne i ich znaczenie dla SEO
 4. Tomasz Palak – Jak nie zainspirować się za bardzo?
 5. Marcin Andrzejewski – Ostatnia mila w dostarczaniu treści. Czytelność tekstu w WordPressie.
 6. Marcin Krzemiński – Wprowadzenie do WP-CLI
 7. Dawid Urbański – 1.7 miliona złotych w 45 miesięcy bez własnego produktu. Jak zarabiać lepiej jako WordPress developer?
 8. Maciej Palmowski – Astro + WordPress = 🚀
 9. Panel dyskusyjny – prowadzenie Kamil Kawałko
  – Michał Strześniewski (300.codes),
  – Maciek Nowak (Osom),
  – Max Matłoka
 10. Rozmowy przy płynach – PIF PAF, Gdynia 10 lutego 23
Zapraszam!

Prelegenci

Maciek Kuchnik

Jednym z pierwszych prelegentów naszego październikowego WordUpa w Gdyni był Maciek Kuchnik WordPress Developer. Twórca podcastu „Rób WordPressa” oraz autor książki „Rób WordPressa lepiej – przenieś swoją pracę na wyższy poziom”. WordPress jest jego głównym zajęciem. Buduje na nim strony, tworzy motywy, wtyczki, obsługuje strony klientów, prowadzi szkolenia. Aktywny członek polskiej społeczności WordPressa. Wielokrotny prelegent na WordUpach i wordcampach.
Maciej wygłosi ekspoze na następujący temat: „Przenoś WordPressa lepiej – czyli o migracji WP między serwerami”
Przenoszenie WordPressa między serwerami to nieodłączna część pracy każdego WordPressowca. Podczas prezentacji podzielę się prostymi sposobami na przyspieszenie i automatyzację tego procesu. Pokażę również swoje sposoby na przenoszenie bardzo dużych stron przy zachowaniu minimalnego czasu niedostępności.

Marcin Andrzejewski

Kolejnym bohaterem naszego październikowego spotkania był Marcin Andrzejewski – wykładowca i konsultant. Praktykujący | Kontrybutor.
Marcin to projektant graficzny skupiający się na projektowaniu opartym na liternictwie i komunikacji wizualnej. Wykładowca komunikacji wizualnej i typografii. Wydawca kultury online.
Członek polskiej społeczności skupionej wokół WordPressa i organizator WordUp! Kalisz.
Jego wystąpienia i śmiało rzucane tezy wywołują poruszenie pośród słuchaczy na sali. Nie był inaczej tym razem. Wygłosi on prelekcję na temat: „Ostatnia mila w dostarczaniu treści. Czytelność tekstu w WordPressie.”
Ostatnia mila to termin pochodzący z logistyki i oznacza specyficzne warunki występujące podczas finalnego dostarczenia przesyłki przez kuriera do odbiorcy końcowego. Czego możemy nauczyć się od największych firm kurierskich świata? Czy wytworzenie treści i jej publikacja jest ostatnim działaniem twórcy? Co może zrobić developer, aby jego motyw lepiej sprzedawał swoją zawartość? Jakie mechanizmy zaszyte w WordPressie możemy użyć do zwiększenia czytelności? Na te i kilka innych pytań odpowiedź znajdziesz w tej prezentacji. Twoja witryna będzie jak paczkomat postawiony w mieszkaniu Twojego odbiorcy, a to wszystko dlatego, że #TypografiaMaZnaczenie.

Marcin Krzemiński

Jeśli nie mieliście jeszcze do czynienia z WP-CLI to nie było lepszej okazji by się z nim zapoznać.
Do tematu elegancko wprowadzi nas Marcin Krzemiński – Developer, Freelancer
Zawodowo z branżą IT i tworzeniem stron WWW jest związany od 2006 roku. Od samego początku (z małą przerwą) w tej przygodzie towarzyszy mu platforma WordPress. Preferuje pracę na froncie (choć back-end nie jest mi obcy). Po drodze zdobył także doświadczenie z takimi platformami e-commerce jak Shopify czy BigCommerce. Od 2016 roku pracuje głównie dla klientów z Australii oraz USA.
Marcin wprowadzu nas do zarządzania WordPressem z poziomu wiersza poleceń. Znajdziemy tu omówienie ogólnego sposobu działania, a także podstawowych modułów / poleceń, jakie oferuje nam wp-cli.

Tomasz Palak

Tego prelegenta przedstawiać nikomu nie trzeba.
Tomasz Palak – Radca prawny, prelegent, autor artykułów na tomaszsalak.pl i w prasie. Siedmiokrotnie na podium konferencji I Love Marketing, występował również na Infoshare, TEDx i licznych innych wydarzeniach. Wykładowca WSB, WSAiB, WSEI i UTH. Ekspert proszony o wypowiedź przez podmioty zewnętrzne — m.in. Dzień Dobry TVN czy prawo.pl. Twórca książki „Internet a prawo – jak się nie potknąć?”. Prywatnie gitarzysta.
Tomek wygłosi prelekcję o temacie: „Jak nie zainspirować się za bardzo?”
W swoim wystąpieniu Tomek opowie o tym, gdzie można wyznaczać granicę legalności nawiązania do kogoś. To jedno z częstszych pytań, jakie dostaje jako prawnik „od internetów” – na jak wiele można sobie pozwolić? Poprzez autentyczne historie cudzych wygranych i przegranych opowie uczestnikom jak oswoić to trudne zagadnienie.

Magdalena Paciorek

Magdalena Paciorek jak zwykle zaskoczy niebagatelnym podejściem do tematu, który zaprezentuje na naszym spotkaniu.
Podczas prelekcji pokaże jak wykorzystuje edytor blokowy na stronach firmowych cyberfolks.pl i kei.pl. Podejmie temat po co firmie edytor blokowy, a także zaprezentuje w jaki sposób dostosowała edytor do wymaganych potrzeb.
Magdalena to wieloletnia developerka i ewangelistka WordPressa w cyber_Folks, entuzjastka Gutenberga i rozwiązań no-code. Po godzinach organizatorka poznańskich spotkań społeczności WordPressa.

Maciej Palmowski

Jeśli pasjonujecie się szybkim webem i prostotą developmentu – ta prezentacja jest dla Was!
Maciej Palmowski jest developerem, pracującym obecnie w Buddy jako WordPressowy Ambasador. Po godzinach zbiera aktualności do WordPressówki albo jeżdzi na rowerze.
Maciej opowie o turbo rozwiązaniu, zyskującym poklask wśród zapyziałych frameworków React czy Vue a nawet Svelte.
Prezentacja to: Astro + WordPress = 🚀
Astro to jeden z najnowszych i najszybciej zdobywających popularność frameworków JS. W trakcie mojej prezentacji pokażę nam co w nim takiego wyjątkowego oraz jak połączyć go z WordPressem.

Tomasz Kołkiewicz

Tomasz Kołkiewicz – expert SEO z 17-letnim stażem. Prowadzi krakowską agencję SEO4.net, gdzie automatyzuje i optymalizuje wszystko, co tylko mu wpadnie pod rękę. Chętnie dzieli się wiedzą z zakresu SEO, WordPressa oraz automatyzacji procesów. Właściciel sklepu PBNmarket.pl, w którym oferuje nie tylko skuteczne rozwiązania linkbuildingowe, ale zaprasza do testowania strategii i wymiany wiedzy. Twórca robota księgowego Flobo, który automatyzuje obsługę faktur i zapobiega zastojom płatniczym. Miłośnik #workation i pracy podczas spacerów z psem. Twierdzi, że od kiedy je uprawia, stał się bardziej efektywny 🙂
Tomek wygłosi prelekcję na temat: „Linki kanoniczne i ich wpływ na SEO”
Linki kanoniczne — zwykle pomijany element strategii SEO. Dzięki testom na kilkuset artykułach z linkiem kanonicznym przeprowadzonych na grupie ponad 300 blogów, udało się potwierdzić istotny wpływ publikacji z canonicalem na widoczność oryginalnego artykułu. Interesująco prezentują się również odpowiedzi od Google dotyczące statusu zindeksowanych artykułów z canonicalem. Jak wyglądają statystyki indeksacji, w jakim stopniu Google stosuje się do wskazówek zamieszczonych w linku kanonicznym i jaki ma to wpływ na widoczność oryginalnego artykułu – o tym dowiecie się z prezentacji Tomka.

Dawid Urbański

Dawid Urbański to lepszy rozkminiacz. Nie podskoczysz mu. Dawid wykręcił 1.7 miliona złotych w 45 miesięcy bez własnego produktu. Pytasz jak zarabiać lepiej jako WordPress developer?
Jak Twierdzi ten wielbiciel jasnych zasad w życiu:
„Zarabianie pieniędzy jest dla większości z nas powodem, dla którego pracujemy. Zazwyczaj im więcej zarabiamy tym lepiej.
Przez ostatnie 10 lat pracy jako web developer nieustannie poszukiwałem sposobów na zwiększenie swoich zarobków z pracy jako WordPress developer. Rezultatem tego było ciągłe podnoszenie poprzeczki i przebijanie wyników z poprzedniego roku.
W tej prezentacji opowiem wam jak to osiągnąłem i jak możecie dojść do tego również wy.
Przez ostatnie 45 miesięcy zarobiłem milion siedemset tysięcy złotych wymieniając swój czas oraz umiejętności na pieniądze.
Cała ta kwota pochodzi wyłącznie z wykonanej pracy. Nie ma tutaj sprzedaży żadnego własnego produktu, subskrypcji czy outsourcingu. Jedynie własna, ciężka praca, która popłaca.”

Kamil Kawałko

Panel dyskusyjny na naszym spotkaniu poprowadzi Kamil Kawałko.
prezes Fundacji WWW, KKWADRAT.com
Specjalizuje się w komunikacji, w tym również działaniach związanych z tworzeniem interfejsów użytkownika i #UX. Kompetencje zarówno graficzne jak i lingwistyczne pozwalają mu na efektywne działanie w zakresie promocji oraz PR różnych organizacji. Projektował strony www, aplikacje, publikacje drukowane, jest wydawcą raportów branżowych i książek. Prowadził zajęcia akademickie i szkolenia z zakresu technologii i komunikacji. Realizował projekty zarówno dla małych jak i dużych firm oraz uczelni. Jest prezesem fundacji #WWW promującej dobre praktyki w projektowaniu rozwiązań webowych.

Sponsorzy spotkania

 

Relacja ze spotkania

post
Mariusz Szatkowski
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *