Ile kosztuje strona w WordPressie – cennik?

O WordPress.org należy wspomnieć dwie kluczowe rzeczy: jest to system zarządzania treścią (CMS) i jest on darmowy.

Tak, to prawda – oprogramowanie WordPress.org można pobrać i używać całkowicie za darmo. Ale historia nie kończy się na tym – ten wpis byłby dość krótki, gdyby tak było!

Bo choć WordPress.org jest technicznie darmowy, nie będziesz w stanie uruchomić witryny bez poniesienia przynajmniej części z sześciu kosztów, które omówimy w tym artykule. Niektóre z głównych kosztów, jakie napotkasz, to opłaty za nazwę domeny, opłaty za hosting, motywy premium i wtyczki WordPress.

Aby pokryć jedynie podstawy, koszt WordPressa wynosi około 100zł/miesiąc. Realistycznie rzecz biorąc, należy jednak liczyć się z jednorazowym kosztem około 900zł oraz niewielką bieżącą opłatą miesięczną (400zł/miesiąc). Koszty WordPressa mogą szybko przekroczyć 2000zł, jeśli będziesz musiał zatrudnić programistę WordPressa.

Oto krótkie zestawienie sześciu czynników wpływających na cenę WordPressa, które musisz uwzględnić w budżecie, korzystając z WordPress.org:

Nazwa domeny: 50zł/rok.
Hosting WordPressa: od 100zł/miesiąc.
Gotowe motywy: 0 – 900zł (opłata jednorazowa).
Wtyczki: 0 – 500zł (opłata bieżąca lub jednorazowa).
Bezpieczeństwo: od 600zł (opłata bieżąca lub jednorazowa).
Opłaty dla programistów: 300zł (koszt godzinowy).

Poniżej przedstawiam ceny WordPress.org, systemu zarządzania treścią opartego na otwartym kodzie źródłowym. Z drugiej strony, WordPress.com to mniej rozbudowana platforma WordPress, która działa bardziej jak kreator stron internetowych.