Zdobywanie linków przez programy partnerskie i lojalnościowe

Jednym z prostszych sposobów do zbudowania zaplecza linków jest dywersyfikacja źródeł pozyskania linków, poprzez naturalne wywołanie inicjatywy tworzenia linków do strony docelowej przez użytkowników. Dokonuje się tego za pomocą stworzenia programu partnerskiego w procesie sprzedażowym w najpopularniejszych modelach: partycypacja dochodów ze sprzedaży np. przez CPA, wynagradzanie za przekierowanie CPC z referalem przekierowującego itp. Użytkownicy wstawiają na swoje strony linki specjalnej konstrukcji np.:

<a href=”http://www.strona.pl?ref=111„>Referal</a>

a skrypt na stronie docelowej zapisuje w pliku Cookie referal przekierowania, dzięki czemu przez określoną ilość czasu po przekierowanie, osoba która dokonała przekierowania może liczyć na partycypację w dochodach z zakupu dokonanych przez osobę przekierowaną.

Jednak używanie tego typu programów na stronach partnerów może dość radykalnie wpłynąć na SEM, co podkreślali wielokrotnie pracownicy Google[1].[1] Matt Cutts Interviewed by Eric Enge  – http://www.stonetemple.com/articles/interview-matt-cutts-061608.shtml; 06.11.2009r

post
Mariusz Szatkowski
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *